Projekty

Cestovanie medzi históriou a súčasnosťou

Prírodná turistika bez hraníc

Trasa valašskej kultúry

Turistika bez hraníc

Vihorlatské úzkokoľajky


Vyhodnotenie projektu Prírodná turistika bez hranícDO Fénix Snina organizovala v rámci projektu „Prírodná turistika bez hraníc“ č. INT/EK/KAR/1/II/B/0109 4 aktivity - 3 kurzy prírodnej turistiky a 1 študijnú návštevu pre novinárov, bloggerov, pracovníkov turistických informačních... Viac »

Vyhodnotenie projektu
Cestovanie medzi históriou a súčasnosťouMikroprojekt č. INT/EK/KAR/1/II/B/0154 „Cestovanie medzi históriou a súčasnosťou / Podróże między historią a współczesnością“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko–Slovensko 2014-2020.... Viac »

3. kurz prírodnej turistiky3. kurz prírodnej turistiky v teréne na slovenskej strane sa konal v dňoch 31.5.-2.6.2019 v okolí Sniny. Program 3. kurz prírodnej turistiky v teréne SK (.PDF) V rámci tohto kurzu... Viac »

Prírodná turistika a objavovanie histórieDňa 20. mája 2019 navštívili účastníci študijnej návštevy po poľsko–slovenskom pohraničí - projektu Prírodná turistika bez hraníc - aj Hámorský náučný chodník v obci Zemplínske Hámre. Kvôli ťažbe rudy bola... Viac »

StudytourŠtudijná návšteva pre novinárov, bloggerov, pracovníkov turistických informačných centier, členov projektového tímu sa realizovala v dňoch 20.-22.5.2019. Ubytovanie bolo vysúťažené na Sninských Rybníkoch v zariadení Vihorlat resort. Toto zariadenie zabezpečilo... Viac »

2. kurz prírodnej turistiky2. kurz prírodnej turistiky v teréne na slovenskej strane sa konal v dňoch 10.-12.5.2019 v okolí Hanušoviec nad Topľou, v severnej časti pohoria Slanských vrchov. Program 2. kurz prírodnej turistiky... Viac »

1. kurz prírodnej turistiky1. kurz prírodnej turistiky v teréne na slovenskej strane bol zrealizovaný v dňoch 22.-24.3.2019 v okolí Sniny. Ubytovanie bolo na Sninských Rybníkoch v zariadení Vihorlat resort. Toto zariadenie zabezpečilo aj... Viac »

Pozvánka na podujatie:
Chovateľské workshopyDetská organizácia Fénix, o.z., Územná organizácia Snina organizuje v dňoch 6.—10.augusta 2018 (09:00-16:00 hod.) chovateľské workshopy pre deti a mládež v priestoroch AJC v Snine so zameraním na chov oviec (ošetrovanie,... Viac »

Štvrtý detský kulinársky workshop Bačov kotlíkPlagát Detský kulinársky workshop (.PDF) Bačov kotlík Štvrtý detský kulinársky workshop v Ladomírove Máte záujem o intenzívny gastronomický zážitok a chceli by ste sa vareniu venovať počas celého dňa? Kulinársky... Viac »

Zážitkový kemp Bačova škola remesielPlagát Zážitkový kemp Bačova škola remesiel (.PDF) Program: Bačova škola remesiel (.PDF) Zážitkový kemp Bačova škola remesiel Zaujímajú Ťa ľudové remeslá? Môžeš si to vyskúšať! Kedy? Od 22. 6. do... Viac »

Tretí detský kulinársky workshop Valachova vareškaPlagát Detský kulinársky workshop (.PDF) Valachova Vareška Tretí detský kulinársky workshop v Ladomírove Máte záujem o intenzívny gastronomický zážitok a chceli by ste sa vareniu venovať počas celého dňa? Kulinársky... Viac »

Verejné obstarávanie: Píšťaly a píšťalkyVýzva na predkladanie ponúk na realizáciu zákazky s názvom: Propagačné materiály – píšťaly a píšťalky. Výzva (.PDF) Zmluva (.PDF) Cenový návrh (.PDF) Zmena lehoty na predkladanie ponúk (.PDF) Vysvetlenie k... Viac »

Príprava webstránky 'Trasa valašskej kultúry'Projekt „Trasa valašskej kultúry“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Na zámku v poľskom Cieszyne sa koncom februára tohto roku uskutočnilo pracovné stretnutie partnerov v medzinárodnom projekte Interreg PL-SK... Viac »

Výsledky súťaže o najlepšie iniciatívy zdola„Pastierske (pracovné) ľudové piesne Uličskej doliny“ - Šiškanová Stanislava - Realizácia nahrávania pastierskych ľudových piesní a organizačné zabezpečenie kultúrneho pásma folklórnej skupiny Ľude spud Beskyda, Ulič „Zo života pastierov v... Viac »

Zmluva o poskytnutí službyTáto zmluva sa uzatvára pre poskytnutie služby „Publikácie pre propagáciu trasy”. Zmluva o poskytnutí služby (.PDF) Projekt „Trasa valašskej kultúry“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Projekt realizuje Stowarzyszenie... Viac »

Netradične v LadomíroveProjekt „Trasa valašskej kultúry“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. DO Fénix Snina sa dlhodobo venuje udržiavaniu ľudových remesiel v našom regióne. V sobotu, 9. decembra 2017, pripravilo podujatie... Viac »

Verejné obstarávanieProjekt „Trasa valašskej kultúry“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Ponuky sa predkladajú v lehote do 19. decembra 2017 do 13:00 hod. Výzva (.PDF) Špecifikácia (.PDF) Zmluva (.PDF) Cenový... Viac »

Druhý detský remeselný workshop FilcovanieProjekt „Trasa valašskej kultúry“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Plagát Filcovanie (.PDF) Filcovanie Druhý detský remeselný workshop Kedy? 9.12.2017 od 10.00 hod. Kde? Ladomírov pri Snine – Ubytovňa... Viac »

Bačov ražeňProjekt „Trasa valašskej kultúry“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Bačov ražeň je názov druhého kulinárneho workshopu pre deti a mládež, ktorý sa konal 7. októbra 2017 v obci... Viac »

Od klbka po koberčekProjekt „Trasa valašskej kultúry“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Od klbka po koberček je názov prvého remeselného workshopu pre deti a mládež, ktorý sa konal v Snine 17.... Viac »

Druhý detský kulinársky workshop Bačov ražeňProjekt „Trasa valašskej kultúry“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Plagát Bačov ražeň (.PDF) Bačov ražeň Druhý detský kulinársky workshop v Ladomírove Máte záujem o intenzívny gastronomický zážitok? Kedy?... Viac »

Konferencia na Trase valašskej kultúryProjekt „Trasa valašskej kultúry“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Na konci augusta tohto roku sa v poľskom Cieszyne, v prekrásnom prostredí zámku, konala Úvodná konferencia v rámci projektu... Viac »

Valachova vareškaProjekt „Trasa valašskej kultúry“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Valachova vareška je názov prvého kulinárneho workshopu pre deti a mládež ktorý sa konal 19.08.2017 v obci Ladomírov v... Viac »

Fénixáci na salašiProjekt „Trasa valašskej kultúry“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. V rámci aktívnej ochrany a propagácie kultúrno-prírodného potenciálu Karpát vytvorením medzinárodnej kultúrnej trasy - Trasa valašskej kultúry, realizuje DO... Viac »

Zážitkový kemp Na salašiProjekt „Trasa valašskej kultúry“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Plagát Zážitkový kemp Na salaši (.PDF) Program kempu Na salaši (.PDF) Zážitkový kemp Na salaši Fascinujú Ťa zvieratá? Chceš... Viac »

Detský kulinársky workshop Valachova vareškaProjekt „Trasa valašskej kultúry“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Plagát Detský kulinársky workshop (.PDF) Valachova Vareška Prvý detský kulinársky workshop v Ladomírove Máte záujem o intenzívny gastronomický zážitok... Viac »

Vihorlatské úzkokoľajky – 2. etapaĎalšie štyri technicky zaujímavé objekty z historickej lesnej úzkokoľajky Snina–Vihorlat a Stakčín–Strihovce budú obnovené. Na sninskej úzkokoľajke v lokalite pri Umartom sa budú opravovať tri objekty – vyčistí sa umelý vodný kanál... Viac »